Chcecie zaoszczędzić i zamówić pierwszokomunijną garderobę przez Internet, ale obawiacie się, że nie traficie z rozmiarem? Przychodzimy Wam z pomocą i podpowiadamy, jak zmierzyć dziecko, by garnitur nie wyglądał jak ściągnięty ze starszego brata, a alba leżała jak ulał.
Z ubraniami na Pierwszą Komunię Świętą jest tak jak ze wszystkim, kupując je przez Internet macie szansę sporo zaoszczędzić. Jeśli poświęcicie nieco więcej czasu na poszukiwania najlepszych ofert, to zauważycie, że ceny w sklepach internetowych są dużo niższe niż w stacjonarnych. Nie każdego jednak przekonuje cena.
Nadal pokutuje zasada, że „jak nie przymierzę, to nie kupię”. Wielu rodziców obawia się, że robiąc zakupy przez Internet może nie trafić z rozmiarem. Jeśli Wy także macie obawy, że kupiona alba może okazać się za duża i dziecko idąc do ołtarza będzie wyglądało jak w worku, to przychodzimy Wam z pomocą.
Poniżej zamieszczamy poradnik, jak prawidłowo zmierzyć dziecko oraz filmik instruktażowy. Mamy nadzieję, że z ich pomocą uda Wam się trafić z rozmiarem w dziesiątkę.
Bardzo prosty sposób pomiaru.
PODAJEMY TYLKO WYMIAR A i B, które wystarczają do prawidłowego uszycia alby – pozostałe są opracowane przez producenta.
Poza WYMIAREM A i B nigdy nie bierzemy pod uwagę dodatkowych: takich jak szerokość pleców, ramion, obwodów szyi czy długości rękawów. Prawidłowe podanie WYMIARU A i B daje nam całkowity obraz sylwetki dziecka i przyporządkowanie pozostałych wynika z tych dwóch dla nas najistotniejszych.
WYMIAR A – długość alby mierzona od punktu na karku, na wysokości ramion do ziemi bez butów.
- Suknię komunijną (długą czy krótką ) mierzymy tak samo jak albę.
- Przy zamówieniu peleryny wystarczą wymiary alby.
- Krótką albę mierzymy tak jak długą od punktu na karku do ziemi (producent dopasuje długość do rozmiaru).
- Spodnie i kamizelkę mierzymy jak albę podając dodatkowo obwód pasa.
WYMIAR B – obwód klatki piersiowej mierzony na koszulce bez dodawania centymetrów.
Producent sam dodaje zapas. Uwzględniamy fakt, że dzieci rosną!
Wiemy kiedy i ile należy dodać.
Należy podawać wymiary bez dodawania centymetrów.
Dodanie centymetrów spowoduje dobranie za dużego stroju!
Jeśli dodane zostaną centymetry, znacznie zakłamują obraz sylwetki dziecka, co w efekcie spowoduje przyporządkowanie rozmiarów zgodnie z podanymi przez Rodziców wymiarami, ale stroje będą za duże i będą się źle prezentowały.
Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszych porad i obejrzeniu instruktażowego filmu nie będziecie mieć wątpliwości, jak zdjąć miarę z dziecka.